İlişkilerde Yapılan 10 Hata

  1. Blog
  2. İlişkilerde Yapılan 10 Hata

Nasıl ilerlediğinize bağlı olarak hayatınızın en iyi veya en kötü kısmı olabilir.  Çeşitli hatalardan ve zaferlerden ders almak için yazımızı okuyabilirsiniz.

1. İlişkilerdeki romantizmi kaybetmek, ilişkilerin başarısız olmasının temel nedenlerinden biridir.
Romantizm için çaba sarf etme konusunda kayıtsız ve gevşek olmak kolaydır. Gerçek şu ki, ilişkiler iştir. Yol boyunca hiç eğlenmeyeceğinizden değil, ama eşinizle romantik olmanın odaklanmış bir çaba gerektirdiğini hatırlamanız gerekir.

2. Hayat arkadaşımızı kontrol etmeye çalışmak.
Çoğumuzun ya kontrol sorunları var ya da diğer kişinin yaptığı bizi çıldırtan şeyler. Bu senaryoların her ikisi de, diğer kişinin yaptığı her hareketi kontrol etmek veya yorumlamak istememize neden olabilir. Bir düşünün, birisinin size her uyandığınızda ne yapacağınızı söylemesini ister misiniz? Sen bu kişinin ebeveyni değilsin. Yetişkin bir yetişkinse, onlara öyle davranın.

3. Mükemmelliği beklemek.
Hepimiz insanız. Hepimiz hata yaparız. Sevgilinizi gerçekçi olmayan yüksek bir beklenti içinde tutmayın. Bu, kendimizden gerçekçi olmayan yüksek beklentileri olan bizler için özellikle zor, ama bu tamamen başka bir konu.

4. Yüzleşmekten kaçınmak.
Dövüşmek, çoğumuzun zamanımızı geçirmek istediği bir yol değildir, bu yüzden sadece halının altındaki tüm sorunları fırçalamak cazip gelebilir. Bu plandaki kusur, sorunların toplanması ve çoğalmasıdır. Bu, nihayetinde patlayıcı bir tartışmaya veya neyin yanlış gittiği konusunda şaşkın olan diğer kişiyle yolların ayrılmasına neden olacaktır. Herhangi bir ilişkide iletişim çok büyüktür ve kaçınılmamalıdır.

5. Her şey için mücadele etmek.
Yelpazenin diğer ucunda, her şeyi bir tartışma haline getirmeyin. Partnerinizle yaşadığınız tüm sorunları düşünün ve bunların anlaşma kırıcı olup olmadığını veya bir köprü kurup üstesinden gelip gelemeyeceğinizi gerçekten düşünün.

6. Diğer kişiyi değiştirmeye çalışmak.
İlişkilerde benzersiz bireyler olduğumuzu anlamamız gerekir. Çoğunlukla bize tamamen zıt olan birine çekiliriz ve bir süre sonra onları bizimle aynı olacak şekilde değiştirmeye çalışabiliriz. Bir adım geri atın ve ilk etapta bu kişiye neden aşık olduğunuzu hatırlayın. Erkek arkadaşım çoğunlukla kaygısız ve komik, ama bazen şakaları beni çıldırtıyor veya keşke daha organize olsaydı. Beni güldürebildiğini ve hayata çok olumlu baktığını sevdiğimi hatırlamalıyım.

7. Sevdiklerinizden sır saklamak.
Bu, iletişimi açık tutmanın yanı sıra sır saklamayın. Karşınızdaki kişiye hayatınız hakkında her dakika ayrıntı vermek zorunda olduğunuzdan değil, ama kasıtlı olarak onlardan önemli bir şey saklamamalısınız. Onlara söylemediğin için biraz suçlu hissettiğinde bile paylaşılması gereken bir sır olduğunu biliyorsun. Eninde sonunda ortaya çıkacak ve ne kadar erken olursa her zaman daha iyi olacaktır.

8. Kendinize zaman ayırmamak ve çok fazla bağımlı olmak.
Her uyandığınız anı sevgilinizle geçirirseniz, sonunda bir birey olarak kimliğinizi kaybedersiniz. Mağazaya kendi başınıza gitmek gibi şeyler zor olacak ve verdiğiniz her küçük karar için kendinizi o kişiye danışırken bulacaksınız. Sevdiğin şeyi yapmak için biraz zaman ayır. Kendi hobilerinize, ilgi alanlarınıza ve arkadaşlarınıza sahip olun. Hem bundan faydalanacak hem de bunun sonucunda daha zengin bir hayata sahip olacaksınız.

9. Temel değerlerdeki farklılıkları ciddiye almamak.
Aynı müziği sevseniz ve birbirinizle vakit geçirmekten hoşlansanız da, yine de büyük farklılıkları aşmakta zorlanacaksınız. Temel değerler, din, ahlak gibi şeyleri ve aile, arkadaşlar, kariyer ve para gibi şeylerin önemini içerir. İlişkinizi ilerletmeden önce bunları tartışmak için biraz zaman ayırın, aksi takdirde daha sonra hayal kırıklığı yaşayabilirsiniz.

10. Paradan bahsetmemek.
Para her zaman zor bir konudur. Farklı geçmişlerden gelmiş olabilirsiniz. Bir kişi hiçbir şey istemeyerek büyüdüyse ve diğeri her zaman kuruşları sıkıştırmak zorunda kaldıysa, paranın nasıl harcanacağı konusunda bazı anlaşmazlıklar olabilir. Ciddi bir ilişki içindeyseniz, ayrı paranız olsa bile, para meselelerinin eninde sonunda ortaya çıkması garantili olduğundan, bunları tartıştığınızdan emin olun.

Bana Whatsapp ile ulaşabilirsin
Whatsapp Hattı