Online Terapinin Avantajları Nedir?

  1. Blog
  2. Online Terapinin Avantajları Nedir?

Online Terapinin Artıları

Online terapi, sosyal yaşamı etkileyen, risk faktörleri barındıran salgın hastalıklar durumunda (Koronavirüs – Covid-19 gibi) psikolojik desteğin devamını veya yeni ortaya çıkan

Uzak Bölgeler İçin İyi Bir Seçenek

Çevrimiçi terapi , kırsal veya uzak bölgelerdeki insanların ruh sağlığı bilgilerine ve tedavisinee erişimini sağlar. Bu tür bölgelerde yaşayanlar, coğrafi bölgelerinde sınırlı akıl sağlığı uygulamaları olduğu veya hiç olmadığı için başka herhangi bir akıl sağlığı tedavisine erişemeyebilirler.

Uzun mesafeler kat etmek ve terapi aramak için yoğun bir programdan önemli ölçüde zaman ayırmak, yardıma ihtiyacı olan birçok insan için bir yük olabilir. Güvenilir bir internet erişiminiz varsa, çevrimiçi terapi sizi tedaviye kolayca  ve hızlı bir şekilde ulaştırır.

Fiziksel Engelli Kişiler için Erişilebilirlik

Çevrimiçi terapi, engelli veya eve bağlı bireylere erişim sağlar. Akıl sağlığı hizmetlerine erişim söz konusu olduğunda hareketlilik büyük bir sorun olabilir. Örneğin, kendi evinde uygulama yapan bir terapist, tüm potansiyel müşterileri barındıracak şekilde kurulmamış olabilir.

Fiziksel veya akıl hastalığı gibi çeşitli nedenlerle evlerini terk edemeyen kişiler, çevrimiçi terapiyi geleneksel psikoterapi ortamlarına faydalı bir alternatif olarak bulabilirler.

Rahatlık ve Uygun Fiyat

Çevrimiçi terapi genellikle oldukça uygun fiyatlı ve uygundur. Terapi seanslarına çevrimiçi olarak kendi evinizin rahatlığında katılacağınız için, terapi seanslarınızı genellikle sizin için en uygun zamanlara göre planlayabilirsiniz.

Yalnızca çevrimiçi olarak hastaları tedavi eden terapistlerin ofis alanı kiralamak gibi genel gider maliyetleri muhtemelen daha azdır. Bu nedenle çevrimiçi terapistler, sağlık sigortası kapsamında olmayanlar için genellikle uygun fiyatlı tedavi seçenekleri sunabilir.

Daha Erişilebilir Tedavi

İnternet, akıl sağlığı tedavisini daha erişilebilir hale getiriyor. 4  İnsanlar fiziksel sağlık sorunları hakkında arkadaşları ve aileleri ile konuşurken kendilerini rahat hissedebilirler, ancak aynı derecede önemli olan zihinsel sağlık endişelerini tartışırken aynı şekilde hissetmeyebilirler. Çevrimiçi erişim, geçmişte ruh sağlığı sorunlarına bağlı olan damgalanmanın üstesinden gelmeyi kolaylaştırır.
Teleoterapi, insanların psikolojik sağlık hakkında daha fazla bilgi edinmesine yardımcı olmak için önemli bir araç olabilir. Zihinsel sağlığınızın güçlü olduğunu düşünseniz bile, çevrimiçi terapi psikolojik olarak daha güçlü olmanıza yardımcı olabilir.

Daha iyi psikolojik sağlığa yol açacak sağlık davranışları ve başa çıkma stratejileri hakkında daha fazla bilgi edinebilirsiniz.

Bir profesyonelle konuşmaktan yararlanmak için klinik olarak teşhis edilmiş bir duruma sahip olmanız gerekmez ve çevrimiçi terapi, başlamak için kolay bir yol sağlayabilir.

Bana Whatsapp ile ulaşabilirsin
Whatsapp Hattı